بهترین وکیل متخصص و مجرب طلاق

وکیل طلاق فردی است که اول از همه دارای دانش حقوق و سپس تجربه کافی در این زمینه باشد. زندگی در دنیای امروزی با چالش‌های بسیار زیادی همراه است. افراد با هم ازدواج می‌کنند تا به سعادت و خوشبختی برسند. در این راه ممکن است یکی از آن‌ها و یا هردو خصوصیات لازم برای ادامه یک زندگی زناشویی را نداشته باشند. طبیعی است که دو نفر کاملاً متفاوت و بدون هیچ تجربه‌ای، در این مسیر با هم به تفاهم و توافق نرسند و زندگی نکردن را ترجیح دهند. در این مورد ابتدا طرفین را به سمت مشاوره سوق داده تا از این طریق به مشکلات خود پی ببرند، سپس ممکن است تصمیم جدی هر دو بر جدایی و طلاق باشد. در چنین شرایطی افراد به یک وکیل طلاق خوب در تهران نیاز دارند تا با سرعت عمل بیشتر، اقدامات مربوط به طلاق و جدایی را برای افراد فراهم آورد. یک وکیل پایه یک دادگستری در این حوزه که سال‌های زیادی در این زمینه کار کرده است را وکیل طلاق می‌گویند.

شماره تماس و آدرس وکیل سرکار خانم فاطمه میر در تهران

مشاوره حقوقی در تهران وکیل حقوقی زن

قبول وکالت توسط وکیل متخصص و باتجربه

پیگیری وکیل تا مرحله پایانی

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :
وکالت تخصصی و مشاوره حقوقی در دعاوی طلاق ،تمکین، مطالبه مهریه و نفقه

حوزه‌های فعالیت وکیل طلاق

طلاق انواع مختلفی دارد که وکیل پایه یک طلاق تهران در حوزه‌های گوناگون آن فعالیت می‌کند.

وکیل طلاق توافقی

در این قسمت قصد داریم اشاره‌ای به تعریف طلاق توافقی بپردازیم. گاهی زن و شوهر با توافق و رضایت از یکدیگر جدا می‌شوند، که این نوع طلاق، طلاق توافقی است. زن و شوهر در این نوع طلاق با صلح و پرداخت حقوق مالی زوجه طلاق می‌گیرند. زن و شوهر در طلاق توافقی با کمک وکیل برای طلاق توافقی تهران از یکدیگر جدا می‌شوند. حضور وکیل خانواده، برای این طلاق موجب می‌شود، روند رسیدگی به پرونده سریع‌تر انجام شود. این نوع طلاق انتخاب زوجینی است که قصد دارند بدون مشاجره و در کمال احترام از یکدیگر جدا شوند. روند جدایی در طلاق توافقی معمولاً از سایر طلاق‌ها سریع‌تر انجام می‌شود؛ زیرا زن و شوهر با توافق‌نامه‌ای که تنظیم کرده‌اند، خودشان برای مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت فرزندان و اجرت‌المثل تعیین تکلیف کرده‌اند. آن‌ها با ارائه این توافق‌نامه به دادگاه، روند رسیدگی را سرعت می‌بخشند.

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

در قانون ما شرایطی پیش‌بینی شده است که زوجه می‌تواند برای طلاق از شوهرش اقدام کند. طلاق به جهت عسر و حرج زوجه در زندگی مشترک در صورتی که شرایط زندگی برای خانم غیر قابل تحمل و ادامه زندگی برای او ناممکن شود، زوجه می‌تواند برای طلاق اقدام کند. در این نوع طلاق، زوجه باید عسر و حرج را در دادگاه اثبات کند. او می‌تواند با کمک وکیل ازدواج و طلاق تهران به طلاق از همسرش اقدام کند. در صورت اثبات عسر و حرج زوجه در دادگاه، ممکن است طلاق بدون حضور شوهرش هم واقع شود.

بعضی از شرایط عسر و حرج عبارتند از:

 • ترک زندگی خانوادگی توسط مرد
 • غایب و مفقودالاثر بودن زوج
 • اعتیاد و محکومیت قطعی شوهر به حبس پنج سال یا بیشتر
 • ضرب و شتم و سوء رفتار زوج
 • مبتلا بودن مرد به بیماری‌های صعب‌العلاج روانی یا جسمی

 این‌ها مواردی هستند که زن به واسطه آن‌ها می‌تواند از همسرش جدا شود. این موارد در قانون حصری نیستند، یعنی به عنوان نمونه بیان شده‌اند. در صورتی که وکیل مجرب طلاق در تهران بتواند با ارائه مدارک لازم اثبات کند که شرایط زندگی برای شما قابل تحمل نیست، قاضی گواهی عدم امکان سازش را صادر می‌کند.

طلاق به‌ علت ترک انفاق

زمانی ‌که مردی نفقه همسرش را پرداخت نمی‌کند، دادگاه به زوجه این اجازه را می‌دهد تا از شوهرش جدا شود. ترک انفاق ممکن است به علت عدم استطاعت مالی زوج باشد. در این ‌صورت تفاوتی در روند طلاق ندارد. یعنی حتی اگر مردی از پرداخت نفقه ناتوان باشد، همسرش می‌تواند از او جدا شود. مورد دیگر هم ‌زمانی است که مردی با وجود توانایی مالی،نفقه زوجه را پرداخت نمی‌کند. در این حالت هم همسرش می‌تواند با اثبات این ‌موضوع، با کمک وکیل نفقه از او جدا شود.

طلاق به‌ علت مفقودالاثر بودن شوهر

در صورتی ‌که مردی چهار سال تمام زندگی مشترک را رها کرده باشد و از او اطلاعی نباشد، همسرش می‌تواند برای اثبات مفقودالاثر بودن او در دادگاه اقدام کند. بعد از این‌که دادگاه این غایب مفقودالاثر بودن مرد و بی اطلاع بودن دیگران را با گذشت یک ‌سال تأیید کند، همسرش می‌تواند به‌ صورت غیابی از او جدا شود.

طلاق با وجود وکالت در طلاق

طلاق با وجود وکالت در طلاق

در شرایطی ممکن است زوجه از شوهرش برای طلاق وکالت داشته باشد. زن و شوهر در هنگام عقد نکاح، هر شرط و توافقی که داشته باشند، در صورتی‌ که خلاف مقتضای عقد نکاح نباشد، صحیح است. مثلاً: ممکن است شوهر به زوجه بگوید، اگر برای مدت معینی زندگی خانوادگی را ترک کردم یا نفقه شما را پرداخت نکردم، از طرف من برای طلاق وکالت دارید. این موضوع حق وکالت در طلاق است که زن و شوهر، می‌توانند هر شرطی را برای آن تعیین کنند. زمانی ‌که زوج از شرط مورد نظر تخلف کند، همسرش می‌تواند با استفاده از حق وکالتی که از او دارد، جدا شود. در این ‌مورد یک رأی وحدت رویه مهم وجود دارد. در رأی وحدت رویه شماره ۷۱۶ بیان شده ‌است که: اگر زوجه بدون وجود مانع مشروع، وظایف خود را در مقابل همسرش انجام ندهد، و مرد این‌ موضوع را در دادگاه ثابت کند، ممکن است که دادگاه به او اجازه ازدواج مجدد بدهد. در این حالت اگر همسر اول او برای طلاق وکالت داشته باشد، این حق از بین می‌رود. بنابراین زن نباید به‌ جهت دارا بودن حق وکالت در طلاق، از انجام وظایف زوجیت خود امتناع کند. زیرا این ‌موضوع موجب سلب حق وکالت او برای طلاق می‌شود

بهترین وکیل طلاق در طلاق خلع

نوع دیگری از طلاق، طلاق خلع است. در این نوع طلاق خانم به جهت کراهت و بیزاری که نسبت به شوهرش دارد، مالی را به او می‌دهد تا شوهرش او را طلاق دهد. این مال ممکن است مهریه یا مبلغی کمتر یا بیشتر از آن باشد. برای طلاق خلع، زوجه می‌تواند با کمک بهترین وکیل مهریه و طلاق در تهران از همسرش جدا شود.

طلاق از طرف مرد

بر اساس قانون مدنی، مرد می‌تواند هر زمانی که بخواهد همسرش را حتی بدون حضور زوجه در دادگاه طلاق دهد. برای این نوع طلاق نیز استفاده از علم و آگاهی بهترین وکیل طلاق در تهران کمک مؤثری به روند دادرسی می‌کند. زمانی که مرد برای طلاق همسرش اقدام می‌کند، دادگاه او را موظف کرده تا تمام حقوق مالی زوجه را بپردازد. یعنی مرد باید مهریه، نفقه، اجرت‌المثل یا نحله را به زوجه بپردازد. در صورتی که او توانایی مالی برای تادیه این حقوق را نداشته باشد، از وکیل خانواده برای چگونگی درخواست اعسار کمک می‌گیرد. وکیل به او یاری می‌دهد تا بتواند قاضی را مجاب کند، به اعسار او حکم دهد. اگر دادگاه اعسار مرد را بپذیرد، پرداخت حقوق مالی زوجه را برای او تقسیط می‌کند. در این حالت اگر زن رضایت دهد، بدون دریافت حقوق مالی او طلاق واقع می‌شود؛ اما زوجه می‌تواند حتی بعد از طلاق برای دریافت حقوق مالی خود اقدام کند.

مراحل انجام طلاق توسط وکیل

طلاق مانند سایر کار‌های قانونی طبق مراحل خاصی انجام می‌شود. مراحل انجام طلاق توسط وکیل پایه یک طلاق تهران به صورت زیر است:

 1. ابتدا، وکیل و موکل طی یک جلسه، اقدام به انعقاد عقد وکالت می‌کنند. موکل باید هزینه‌های ابتدایی برای شروع کار را به وکیل پرداخت کند و مدارک مورد نیاز برای طرح دعوا را در اختیار وکیل قرار دهد.
 2. وکیل اقدام به پرسیدن سؤال از موکل خود می‌کند و از او می‌خواهد در سامانه ثنا حساب کاربری ایجاد کند. سپس بسته به نوع طلاق و در صورت نیاز، از سامانه تصمیم برای جلسات مشاوره قبل از طلاق زوجین، نوبت خواهد گرفت.
 3. پس از شرکت زوجین در جلسات مشاوره و گرفتن گواهی عدم امکان سازش، بهترین وکیل طلاق در تهران از طریق سریع‌ترین راه ثبت قانونی دادخواست طلاق، که مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا سامانه ir است، اقدام به ثبت دادخواست اولیه صدور حکم طلاق یا صدور گواهی عدم امکان سازش می‌کند.
 4. پیرو پیامک ابلاغ ثنا، وکیل در صورت نیاز به همراه موکل خود، در جلسات دادگاه حاضر می‌شود و پس از صادر شدن حکم طلاق، موکل را در جریان امور قرار می‌دهد تا برای جاری از طرف زن شدن صیغه طلاق، به دفترخانه مراجعه کند.

در فرایند انجام طلاق از طرف زن توسط وکیل، در صورتی که به ثبت دادخواست تجدید نظر خواهی و غیره نیاز باشد، وکیل مجرب طلاق در تهران در حدود اختیارات مذکور در وکالت نامه، وظیفه دارد اقدامات لازم را انجام دهد.

در دادگاه طلاق چه بگوییم؟

حضور در دادگاه طلاق ممکن است برای بسیاری از افراد یک تجربه‌ ناخوشایند باشد. در این موقعیت، بسیاری از افراد نگرانند که در مواجهه با قاضی، نمی‌دانند چه بگویند و چگونه بهترین دفاع را برای حفظ منافع خود ارائه دهند. در دادگاه طلاق، مهم‌ترین چیزی که باید به آن توجه کنید، صادق بودن و ارائه‌ حقایق و شواهد مربوط به اختلافات بین شما و همسرتان است. در این جا، وکیل طلاق خوب در تهران می‌تواند به عنوان مشاور و راهنما به شما کمک کند تا بتوانید بهترین و مؤثرترین استراتژی‌های دفاعی را در دادگاه طلاق ارائه دهید.

با همکاری وکیل حقوقی در تهران، می‌توانید با دقت به بررسی مسائل حقوقی خود بپردازید و برای تصمیم‌گیری بهتر، اطلاعات لازم را در دست داشته باشید. در کنار این، باید به حرف قاضی با دقت گوش کنید و سعی نمایید به سؤالات او صادقانه پاسخ دهید؛ همچنین باید در دادگاه رفتار مناسب و محترمانه‌ای داشته باشید و بهتر است از هرگونه بی احترامی، توهین یا تهدید خودداری کنید.

قبول وکالت پرونده‌های دعاوی طلاق با وکیل متخصص طلاق

این روزها زندگی افراد با چالش‌های زیادی روبه‌رو است. جریانات مهم مالی، روحی، خیانت‌ها و زورگویی‌ها همه و همه ممکن است برای زندگی افراد مشکلاتی ایجاد کنند. تا جایی که افراد دیگر قادر به زندگی با هم نخواهند بود. در چنین شرایطی حضور یک وکیل طلاق در تهران می‌تواند بسیار مفید واقع شود. یک وکیل طلاق خوب می‌تواند در تمام پرونده‌های طلاق اعم از، طلاق غیابی، طلاق توافقی و سایر موارد طلاق‌ها ورود پیدا کرده و با رعایت عدالت و با داشتن دانش کافی در زمینه حقوق، از حق موکل خود دفاع کند. اگر به دنبال بهترین وکیل طلاق در شهر محل سکونت خود هستید، کافیست با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تماس حاصل نمایید. مشاورین و کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و قادر خواهند بود در تمام زمینه‌های حقوقی مانند، طلاق، مهریه، نفقه، کلاهبرداری، مشکلات خیانت در امانت و سایر زمینه‌های حقوقی شما را یاری دهند..

وکیل طلاق کیست؟

 وکیل طلاق کیست؟

انتخاب یک وکیل خوب و ماهر برای امور طلاق به اندازه پیدا کردن یک پزشک یا معلم خوب برای شما اهمیت دارد. در انتخاب یک وکیل پایه یک طلاق تهران ابتدا باید به سابقه کاری او توجه نمایید؛ چرا که این پرونده‌ها حساسیت بالایی دارند و نیازمند حضور یک فرد باتجربه در این زمینه هستند. او باید از روند طلاق و همچنین دعاوی خانوادگی به طور کامل آگاه بوده و بر قانون و حقوق خانواده نیز مسلط باشد تا بتواند موفق عمل کند. در هنگام انتخاب وکیل طلاق باید هزینه وکیل برای طلاق تهران را در نظر بگیرید.

منظور از وکالت طلاق چیست؟

در حقوق ایران طلاق با اراده مرد انجام می‌شود. در صورتی که زن بتواند بدون حضور مرد طلاق بگیرد وکالت در طلاق از مرد اخذ می‌کند. در این نوع وکالت موکل که همان مرد است، حق عزل وکیل (زن) را ضمن عقد از خود سلب و ساقط می‌کند. وکالت در طلاق ضمن نکاحنامه یا به موجب سند مستقل در دفترخانه اسناد رسمی توکیل می‌شود. وکالت در طلاق عبارت است از این که زوج به موجب وکالت رسمی تام و مطلق، کلیه اختیارات قانون جهت مطلقه شدن را به زوجه می‌دهد. وکالت عقدی جایز و وکالت در طلاق از نوع بلاعزل است. در وکالت نامه طلاق، مرد باید تمام اختیارات لازم را که برای مطلقه شدن زن ضروری است به او بدهد. در صورتی که موارد درج شده در سند مذکور ناقص باشد، دعوی طلاق زوجه بی نتیجه می‌ماند.

ویژگی های بهترین وکیل طلاق

یکی از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین مسائلی که امکان دارد در زندگی با آن مواجه شوید، طلاق است. برای این که فرایند مورد نظر به خوبی پیش برود و شما از حقوق و منافع خود به درستی دفاع کنید، بهتر است که با بهترین وکیل طلاق در تهران همراه باشید. در اینجا به برخی از ویژگی‌های وکیل طلاق اشاره می‌کنیم:

 • تجربه: وکیلی با سابقه و تجربه کافی در این زمینه می‌تواند بهترین راه‌حل‌ها را پیشنهاد دهد و در صورت نیاز، به خوبی از شما در دادگاه دفاع کند.
 • تخصص: وکیل متخصص در زمینه طلاق، می‌تواند بهترین مشاوره‌ها را به شما ارائه دهد و به خوبی در تمامی مراحل فرایند طلاق به شما کمک کند.
 • قابلیت ارتباطی: وکیلی که قابلیت ارتباطی بالایی با موکل خود دارد، قادر است بهترین راهکار‌ها را پیشنهاد دهد و به خوبی در فرایند طلاق به شما کمک کند.
 • قابلیت حل اختلاف: وکیلی که این قابلیت را دارد، می‌تواند به خوبی موضوعات نامطلوب را بررسی کند و بهترین راه‌حل‌ها را ارائه دهد.
 • هزینه مناسب: وکیلی که هزینه‌ای مناسب را برای خدمات خود دریافت می‌کند، حق الوکاله مناسبی را برای شما در نظر می‌گیرد و بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد.

با توجه به موارد ذکر شده، وکیل مجرب طلاق در تهران کسی است که دارای این خصوصیات باشد و بتواند به خوبی از موکل خود دفاع کند.

گاهی افراد پس از ازدواج و تشکیل خانواده، دیگر قادر به ادامه زندگی با هم نیستند. گاهی هر دو طرف مایل به جدایی و طلاق هستند و گاهی تنها یک نفر از آن‌ها اقدام به جدایی می‌نماید. در اکثر پرونده‌های طلاق حضور یک وکیل زبده دیده می‌شود. بهترین وکیل طلاق در واقع فردی است که به قوانین مربوط به طلاق و حوزه‌های مرتبط با آن آشنا باشد و بتواند به بهترین نحو از موکل خود دفاع کند. چنانچه به دنبال یک وکیل طلاق باتجربه هستید، کافیست با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تماس حاصل نمایید و با کارشناسان و مشاورین مجموعه صحبت نمایید.

طلاق، یکی از موضوعاتی است که در بسیاری از جوامع به دلیل عواقب روانی و اجتماعی شدیدی که دارد، با چالش هایی روبروست. به دنبال طلاق، همسران به مشکلات مالی، قضایی، روانشناختی و حتی جسمی برمی‌خورند که برای بسیاری از آنها می‌تواند بسیار دشوار باشد. به همین دلیل، استفاده از وکیل طلاق با تجربه می‌تواند برای همسرانی که در حال تفکر در مورد طلاق هستند، بسیار مفید باشد و به آنها کمک می‌کند تا بهترین تصمیمات را در این باره بگیرند. اولین دلیل برای استفاده از وکیل طلاق با تجربه، تخصص و تجربه حرفه‌ای آنها در این زمینه است. وکیل طلاق با تجربه، در این زمینه آگاهی کاملی دارد و با چالش های مختلفی که در فرآیند طلاق وجود دارد، آشنا است. این وکیل ها، می‌توانند به افراد کمک کنند تا بهترین تصمیمات را در مورد مسائل مالی، مسائل زندگی، نگهداری کودکان و مسائل قانونی بگیرند. دلیل دوم استفاده از وکیل طلاق با تجربه، کمک به افراد در حفظ حقوق و منافع آنها است. وکیل طلاق در تهران با توجه به موقعیت حقوقی هر فرد، می‌تواند به او کمک کند تا حقوق و منافع‌اش حفظ شود. به عنوان مثال، وکیل طلاق با تجربه می‌تواند به همسران کمک کند تا در مورد نفقه، تقسیم دارایی و حضانت کودکان بهترین تصمیمات را بگیرند. دلیل سوم استفاده از وکیل طلاق با تجربه، ایجاد حالتی از آرامش در فرآیند طلاق است. طلاق، برای بسیاری از همسران، یک فرآیند بسیار سخت و دشوار است. با استفاده از بهترین وکیل طلاق در تهران، افراد می‌توانند بهترین تصمیمات را در مورد مسائل پیچیده طلاق بگیرند و در عین حال، از بروز هر گونه مشکل در فرآیند طلاق جلوگیری شود.

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه: گاهی اوقات در کشمکش‌های زندگی یک نفر دیگر توان ادامه زندگی مشترک را نداشته و قصد جدا شدن دارد. در قانون مدنی، در بحث انواع طلاق، نوعی از آن به نام طلاق غیابی است که به صورت یک طرفه انجام می‌شود. این نوع طلاق دارای شرایط و مراحل خاصی است که در این بخش قصد داریم به آن‌ها اشاره کنیم. اگر به دنبال یک وکیل طلاق غیابی هستید، با مشاوره با کارشناسان و وکلای پایه یک دادگستری در گروه وکلای حقوقی دادورزان صلح و سازش می‌توانید در انواع زمینه‌های حقوقی پیش قدم شده و قدم در مسیر درست بگذارید. در ادامه با ما همراه باشد تا به شما اطلاعات مفیدی در خصوص طلاق غیابی و مراحل آن ارائه دهیم:

امروزه قوانین در حال تغییر بوده و دادگاه‌ها از ازدحام مردم پر شده‌اند. طول مدت این طلاق بستگی به عوامل مختلفی دارد، مثلا اینکه طلاق از جانب مرد یا زن باشد. در هر صورت وجود یک وکیل متخصص و مجرب می‌تواند این مدت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، چرا که وی از مراحل قانونی و تبصره‌های قانون مدنی کاملا آگاه بوده و به راحتی می‌تواند پرونده شما را ماه‌ها جلوتر ببرد.

چالش هایی که در طلاق توافقی ممکن است پیش بیاید

در این نوع طلاق،  زوج و زوجه (زن و شوهر) بنا به هر دلیلی به این نتیجه می رسند که دیگر امکان ادامه زندگی مشترک برایشان امکان ندارد و تصمیم به جدایی و طلاق می گیرند و برای این منظور، در ارتباط با کلیه مسائل مربوط به زندگی مشترک و تکالیف آن مانند:

 • حضانت فرزند یا فرزندان مشترک
 •  نفقه زوجه و فرزندان
 •  جهیزیه
 •  اجرت المثل دوران زوجیت (در صورت وجود)

همچنین شاید از همه چالش بر انگیزتر، در مورد مهریه، با یکدیگر به تفاهم و توافق می رسند. در این میان وجود وکیلی خبره که شما را در طی کردن این مسیر دشوار یاری رساند از اهمیت ویژه ای برخورد دار است.

حذف نام همسر از شناسنامه با وکیل قوانین کامل

در صورتی که فردی بعد از طلاق یا فوت همسر خود به هر دلیل مایل به حذف نام همسر از شناسنامه با وکیل باشد می‌تواند در طی ارتباط با یک وکیل متخصص و باتجربه به خوبی تمامی مراحل قانونی این مسیر را طی کرده و به هدف خود برسد. برای این عمل لازم است با یک وکیل اصلاح شناسنامه در ارتباط باشید تا به خوبی تمامی شرایط لازم را برای شما توضیح دهد:

لازم است بدانید زن باکره‌ای که از همسر خود طلاق گرفته باشد و در طول دوران ازدواج با او رابطه زناشویی از نوع مدخوله نداشته باشد آنگاه به راحتی می‌تواند از طریق ارتباط با یک وکیل این کار را انجام دهد. ولی در صورتی که زن باکره نباشد آنگاه باید مراحل پیچیده‌تری را برای حذف اسم همسر خود از شناسنامه طی کند. البته درخواست حذف اسم از شناسنامه به چندین صورت قابل امکان است، درخواست می‌تواند از طریق زن باکره و بعد از طلاق یا فوت همسر خود باشد یا اینکه از سوی زن غیر باکره و به دلایلی مثل ازدواج مجدد یا المثنی گرفتن برای شناسنامه باشد. البته حذف نام همسر از شناسنامه برای مرد نیز امکان‌پذیر است.

وکیل طلاق یک طرفه به درخواست مرد

ماده  ۱۱۳۳ قانون مدنی در خصوص طلاق به در خواست مرد مقرر کرده است که: “مرد می تواند با رعایت شرایط مقرردر این قانون با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بنماید. ” این نوع طلاق به طلاق یک طرفه از ناحیه شوهر یا طلاق به درخواست زوج  شناخته می شود از نظر وکیل طلاق یکطرفه در مشهد اگر مرد بخواهد همسرخویش را طلاق بدهد باید ابتدا پس از گذراندن کلاس های مشاوره و سپس ثبت دادخواست در دفاتر خدمات قضایی به دادگاه خانواده شهیدمطهری واقع در بلوار شفا شهرستان مشهد رجوع کند. و دادگاه با ارجاع اختلاف به داوری اقدام به اصلاح زوجین خواهد کرد. در صورتی که بین زن و شوهر سازش حاصل نشود گواهی عدم امکان سازش به مرد اعطا خواهد شد. دفتر طلاق پس از دریافت گواهی عدم سازش به اجرای صیغه طلاق و ثبت ان اقدام خواهد کرد. از نظر وکیل دادگستری برابر بند اخر ماده ۱۰حمایت خانواده که می توان گفت هنوز به قوت و اعتبارخود باقی است: “هرگاه شوهر بدون اجازه دادگاه مبادرت به طلاق نماید به حبس جنحه ای از شش ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.همین مجازات مقرر است برای سردفتری که طلاق را ثبت نماید.به علاوه از سردفتر خاطی سلب صلاحیت خواهد شد.” در هر صورت محاکم کوشش خود را در ایجاد صلح و سازش میان زوجین به عمل می اورند. و فقط هنگامی که بر محکمه ثابت شد که امکان صلح و سازش میان زوجین نیست، گواهی عدم امکان یا حکم طلاق صادر می کند و به اطلاع دفاتر می رساند.

وکالت طلاق چگونه باطل می‌شود؟

در برخی موارد، زوجین یا یکی از آن‌ها (معمولاً شوهر) تمایل به ابطال وکالت طلاق دارد که این موضوع تابع شرایط خاصی است. چنان چه وکالت طلاق صادر شده بلاعزل باشد، راهی برای ابطال آن وجود ندارد مگر این که هر دوی زوجین با یکدیگر به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنند و طی یک سند رسمی دیگر، ابطال وکالت نامه را اعلام نمایند. در صورتی که وکالت طلاق بلاعزل بوده و دارای حق عزل وکیل باشد، موکل هر زمان که مایل باشد می‌تواند بدون نیاز به طرف مقابل به دفتر اسناد رسمی مربوطه مراجعه نموده و ابطال وکالت نامه را اعلام نماید. به همین جهت توصیه می‌شود در هنگام دریافت وکالت، حتماً از بلاعزل بودن آن مطمئن باشید تا در مورد انجام امور مربوط به جدایی، برای شما مشکلی به وجود نیاید.

هزینه وکیل طلاق چقدر است؟

هزینه وکیل طلاق تحت تأثیر عوامل مختلفی است. برخی از مهم‌ترین عوامل در تعیین هزینه عبارتند از:

 • نوع پرونده: طلاق توافقی و یک طرفه از طرف زن یا مرد از انواع طلاق بوده که هر کدام از آن‌ها شرایط خاص مربوط به خود هستند. طبیعتا هزینه وکیل برای طلاق توافقی تهران بسیار کمتر از حالت‌های دیگر است.
 • تجربه: قطعاً تجربه یکی از عواملی است که در انتخاب وکیل و نیز تعیین میزان دستمزد او مؤثر است. هر چه تجربه وکیل طلاق خوب در تهران بالاتر باشد، احتمال پیروزی در پرونده بیشتر است و به همین جهت حق الوکاله او بالاتر خواهد بود.
 • محل فعالیت: معمولاً وکلایی که دفتر آن‌ها در تهران و در مکان‌های گران شهر است حق الوکاله بیشتری دریافت می‌کنند.
 • مراحله رسیدگی: یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین حق الوکاله مرحله رسیدگی به پرونده یعنی بدوی، تجدیدنظر خواهی و یا فرجام خواهی است. طبیعتا هر مرحله حق الوکاله مخصوص به خود را دارد.

گاهی اوقات هزینه وکیل برای طلاق تهران ثابت است و عوامل ذکر شده تأثیری در آن ندارد که در این واقع هزینه مربوطه در قرارداد قید می‌شود.

مراحل طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی بدون وکیل یا با کمک وکیل ازدواج و طلاق تهران انجام می‌شود. برای طلاق توافقی باید مراحلی را طی کرد که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

 • توافق زوجین

اولین و مهم‌ترین نکته در مراحل انجام طلاق توافقی، توافق بر سر موضوعاتی مانند مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت فرزندان و غیره است.

 • ثبت نام در سامانه تصمیم

 پس از توافق، زوجین باید اقدام به ثبت نام در سامانه تصمیم کنند و اطلاعات هویتی خود را کامل نمایند.

 • جلسات مشاوره

زوجین باید از مرکز مشاوره مورد نظر خود وقت مشاوره گرفته و در جلسات آن شرکت کنند. در صورتی که وکیل نداشته باشید حضور در این جلسات الزامی است.

 • اخذ گواهی عدم سازش

پس از شرکت در جلسات مشاوره و غربالگری، گواهی عدم امکان سازش از مرکز مشاوره گرفته می‌شود که برای ادامه روند طلاق داشتن این گواهی لازم است.

 • جلسات دادگاه

پس از دریافت گواهی عدم امکان سازش، آقا و خانم باید در جلسات دادگاه شرکت کنند. حضور زوجین در جلسات دادگاه نیز تا زمانی که رأی طلاق صادر شود و در صورتی که وکیل نداشته باشید الزامی است.

 • ارائه آزمایش عدم بارداری

ارائه گواهی عدم بارداری به دادگاه از الزامات است.

 • اخذ دادنامه طلاق توافقی

پس از صادر شدن رأی طلاق توسط دادگاه، باید دادنامه طلاق توافقی را از دادگاه تحویل بگیرید و با مراجعه به دفاتر رسمی طلاق برای خواندن صیغه طلاق اقدام کنید.

اگر در پروسه طلاق توافقی از بهترین وکیل طلاق در تهران کمک بگیرید، این فرایند با سرعت بیشتری به سرانجام می‌رسد؛ همچنین هزینه وکیل برای طلاق توافقی تهران مناسب است و شما را به نتیجه مطلوب می‌رساند.

آیا برای طلاق وکیل لازم است؟

از آن جایی که حجم پرونده‌های طلاق در دادگاه زیاد است و رسیدگی به این پرونده‌ها مدت زمان زیادی طول می‌کشد، همیشه چالش‌هایی برای ادامه و یا شروع این گونه دعاوی وجود دارد. گاهی اوقات پیش می‌آید که هر یک از زوجین به خصوص زوجه به خاطر مسائل تأخیر در دادرسی و طولانی شدن روند پرونده طلاق، دنبال طلاق نمی‌روند و زندگی‌ها هم چنان بلا تکلیف می‌مانند. با وجود این که گاه‌ها مرد خانه اقدام به ترک خانه می‌کند و زن و بچه به تنهایی به زندگی خود ادامه می‌دهند ولی همچنان زوجه در عقد زوج است.

ضرورت حضور وکیل برای طلاق

حضور بهترین وکیل مهریه و طلاق در تهران روند رسیدگی و پیگیری موضوع طلاق را مخصوصا برای زوجه سرعت می‌بخشد. رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه بدون وکیل هم انجام می‌شود؛ اما با توجه به این که وکلا راه‌های سریع‌تر رسیدگی را می‌دانند حضور یک وکیل با تجربه طلاق در دادگاه می‌تواند راهگشای مهمی در این امور باشد. توصیه می‌شود برای رسیدن به شرایط مطلوب در پرونده‌های حقوقی از مشاوره حقوقی آنلاین بهره ببرید.

۵ ۱ رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
۸ نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جلالی
۱۴۰۱-۱۰-۰۷ ۱۶:۵۰

بهترین وکیل هستند

پریسا
۱۴۰۱-۱۰-۱۲ ۱۴:۰۴

خانم میر واقعا وکیل خوبی هستند

مرادی
۱۴۰۱-۱۰-۱۲ ۱۴:۰۴

مشاوره هاشون عالی هست

معصومه کریمی نسب
۱۴۰۱-۱۰-۲۳ ۱۶:۰۲

سلام به همگی
دو سال پیش وکیل من بودن خانم میر
من خیلی دادگاه میرفتم
چند سال درگیر بود شوهرم طلاقم نمیداد
اخر با کمک ایشون طلاق گرفتم
تااا دیوان عالی شوهرم رفت نتونست کاری کنه
همه رو‌ مدیون وجود خانم میر هستم

دکتر رحمانی
۱۴۰۲-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۵

ایشون وکیل من بودند
خیلی کمک کردن بهم
پیشنهاد میشود

پروانه محمدی
۱۴۰۲-۰۵-۰۲ ۱۰:۲۰

وکیل با سوادی هستند و در دادگاه همه میشناسن‌ ایشون رو
طلاق منو ایشون گرفتند
چند وکیل داشتم نتوانستند کاری کنند

رها امامی
۱۴۰۲-۰۹-۰۵ ۱۸:۴۰

سلام بنده حق طلاق دارم آیا باز هم نیازی به حضور شوهرم در مراحل طلاق و دادگاه وجود دارد؟

ادمین گروه دادورزان صلح و سازش
۱۴۰۲-۰۹-۰۵ ۲۱:۳۴
پاسخ به  رها امامی

سلام اگر وکالت طلاق به صورت کامل باشد خیر نیازی نیست.